Międzynarosowy konkurs historyczny
 
 
 
 
Często zadawane pytania
 
  Czy udział w konkursie wiąże się z jakąś opłatą?
  Nie. Udział w konkursie jest bezpłatny.  
 
  Czy mogę zgłosić więcej niż jedną pracę do konkursu?
 
Tak. Możesz zgłosić po jednej pracy do każdej kategorii. To znaczy możesz zgłosić 1 rysunek i jeden film i jedno opracowanie tekstowe. Możesz też brać udział w lekcji o Holokauście i opracować z niej relację. Pamiętaj tylko, że do każdej zgłoszonej pracy konkursowej musisz dołączyć osobną Kartę Zgłoszenia.
 
 
  Kiedy muszę przesłać moją pracę na konkurs?
 
Pracę konkursową należy przesłać do Fundacji IFCAS od 1 października 2018 roku do 27 stycznia 2019. Jeśli wysyłasz prace kurierem lub pocztą to decyduje data stempla pocztowego. Praca musi być wysłana najpóźniej 27 stycznia 2019 roku.
 
 
  Jak mam przesłać swoją pracę na konkurs?
 
Możesz przesłać ją kurierem lub pocztą. Jeśli masz ją na komputerze to możesz przesłać ją mailem (jako załącznik do wiadomości) lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce "Zgłoś na konkurs". Jeśli Twoja praca jest na płycie CD lub DVD lub innym nośniku pamięci to przyślij ten nośnik pocztą lub kurierem.
 
 
  Czy do każdej pracy muszę dołączyć oryginał Karty Zgłoszeniowej?
 
Tak. Ale na razie możesz dostarczyć kopię (skan, fotografię itp.) np. za pomocą maila. Pamiętaj tylko, że jeżeli Twoja praca znajdzie się wśród finalistów to zwrócimy się do Ciebie o dostarczenie oryginału. Jeśli nie zrobisz tego w ustalonym terminie to zostaniesz wykluczony z konkursu.
 
 
  Czy potrzebuję pozwolenia rodziców żeby wiąć udział w konkursie?
 
Tak. Twój rodzic lub opiekun prawny musi również osobiście wypełnić, podpisać i przysłać w terminie Kartę Zgłoszenia.
 
 
  Czy mogę przesłać pracę zrobioną wspólnie z kolegami?
 
Nie. Pracę, którą zgłosisz do kategorii rysunek, praca tekstowa lub film, musisz wykonać samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Z kolegami możesz wykonać relację z lekcji lub innego wydarzenia i zgłosić ją jako pracę grupową.
 
 
  Czy mogę zrobić wywiad z ocalałym z Holokaustu?
 
Oczywiście, możesz. Inspiracja i forma przekazu zależy tylko od Ciebie. Możesz nagrać film i zgłosić jako video lub spisać wywiad i zgłosić jako opracowanie tekstowe.
 
 
  Czy po zakończeniu konkursu otrzymam z powrotem zgłoszoną pracę?
  Nie. Wszystkie prace przechodzą na własność Fundacji IFCAS.  
 
  Czy lekcję edukacyjną musi przeprowadzić nauczyciel?
  Nie. Może ją poprowadzić dowolna dorosła osoba. Może to również być inny uczeń ale pod nadzorem nauczyciela.